Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

logo         

O KAMENECH » OČISTA KAMENE

Očista kamene je velice důležitá. Ať už po získání kamene od jiného člověka, například koupí, nebo i jako dárek, potom například po prodělání nemoci, kdy mohl kámen sbírat negativní vibrace, nebo po nějaké negativní zkušenosti, rozrušení, rozčilení, ... atd. Ale i jinak, i když k tomu není zjevný důvod, si kámen určitě zaslouží očistit, aby mohl zase dobře "dýchat" a zpětně na nás působit tím nejlepším způsobem.

Očista je možná několika způsoby:

Vodou a sluncem

Držíme kámen v dlani a necháme na něj proudit vodu, chladnější, ale ne úplně ledovou. Pokud se jedná o první očistu - snažíme se s kamenem komunikovat a navázat vztah. Potom necháme kámen oschnout na denním světle, a nabít na slunci, kde kámen získá potřebnou energii. Existují ale kameny, kterým přímé sluneční světlo vadí, a je lepší je nabíjet pouze na denním světle, nebo i při měsíci, pokud je zrovna ve fázi, kdy přibývá, nebo je v úplňku.  Z běžnějších kamenů se jedná se např. o ametyst, růženín, malachit, lapis lazuli, magnezit, měsíční kámen, obsidián, vltavín, topaz, sodalit, nefrit.

Další možnost je vložit kámen na noc do misky s vodou, nejlépe spolu s křišťálem. Druhý den potom nechat nabít na slunci či na denním světle - podle citlivosti kamene.

Vizuálně

Je třeba se uvolnit, zklidnit, držíme kámen v dlani a představujeme si, že kámen obklopuje bílé světlo. V myšlenkách se soustředíme na to, aby všechna negativní energie z kamene odešla a zůstala jen ta kladná a čistá.

Očista v zemi

V některých případech může kámen poznamenat opravdu velké množství negativní energie, že očista vodou může být nedostačující. Potom je možnost zakopat kámen do panenské země, kde by se měl kámen po čase zregenerovat. Pokud se náhodou přihodí, že kámen pod přemírou negativních vibrací například praskne, je potom také nejlepší ho vrátit zemi.

Průběžná očista kamene

Nejjednodušší způsob, jak udržet svůj kámen stále v dobré kondici, je opláchnout ho po každém nošení nebo použití. Tak se bude průběžně zbavovat všech nežádoucích vibrací a nedojde k tomu, že nám kámen bude namísto pozitivní energie vracet nashromážděnou negativní energii zpět. Dejme kamenům to, co prospívá i nám - dopřejme jim vodu, světlo, vzduch, péči a lásku, potom nám budou ze sebe dávat v bohaté míře jen to nejlepší.